Hızlı Arama Robotu
Hızlı Arama Robotu
winrar-mac simge

Dosya sıkıştırma programı Winrar Mac indir

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Puanlanmadı)
Loading...

Dosya sıkıştırma programı olarak çok uzun senelerdir bir numara olan Winrar, Mac için çıkardığı versiyonu ile de kullanıcılarını memnun etmeye devam etmektedir. Ülkemizde dosya sıkıştırma programı denildiğinde akla gelen ilk yazılım olan bu program, neredeyse her bilgisayarda vazgeçilmezlerden birisidir.

Winrar Mac’in Ne Gibi Özellikleri Bulunmaktadır?

Winrar Mac kendisini sürekli yenileyen ve güncelleyen bir yazılımdır. Program en son aldığı güncellemelerden sonra ise eski sürümlerine göre %30 daha seri şekilde arşivleme yapabilme özelliğine sahiptir. Ayrıca çok seri arşivlemenin yanı sıra arşiv açma hızı da son güncellemeler ile birlikte aynı oranda artmıştır. Winrar programı ayrıca Blu-ray türü arşivlerde de hızlı ve etkin kullanım imkânı sağlamaktadır. Winrar Mac’in en önemli özelliği ise; içerisinde barındırdığı unicode desteği sayesinde Türkçe ya da İngilizce şeklinde yazılmamış olan dosya adlarının bile programda rahatlıkla kullanılabilmesine olanak vermesidir. Programın arşivinde yer alan dosyalarda belirli olan text dosyalarının arama yapılabilme özelliği de arşiv içi arayış esnasında kullanıcılar için oldukça faydalıdır.

Winrar Mac Hangi Dosya Türlerini Desteklemektedir?

Program RAR, ZIP, 7Z ve Z gibi dosya türlerinin yanı sıra ISO, JAR ve BZ2 dosya türlerini arşivleyebilmektedir. Ayrıca UUE, GZ, TAR ve ACE’de yine programın arşivleme imkânına sahip olduğu dosya çeşitlerindendir. Program tüm bu dosya türlerini kendi içerisinde birbirine dönüştürme özelliği ile yıllardır rakipsiz olmaya devam etmektedir.

Dosya sıkıştırma programı Winrar Mac indir BENZER İÇERİKLER
Dosya sıkıştırma programı Winrar Mac indir YAPILAN YORUMLAR