Hızlı Arama Robotu
Hızlı Arama Robotu

Radyo Diyanet Dinle

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Puanlanmadı)
Loading...

Diyanet Radyo, Diyanet fm, Diyanet İşleri Başkanlığı tarafından kurulan ve kaliteli dini içerikli yayınların yanı sıra bilgilendirici ve kültürel açıdan faydalı bilgiler de dinleyicilerin ilgisine sunulmaktadır. Karasal yayın ile kısıtlı bir bölgede yayın hayatına başlayan radyo günümüzde 81 ilin 81’inde dekarasal yayın üzerinden hizmet vermektedir.

Her Şehrin Yayını Kendi Frekansında

Karasal yayın hizmeti verdiği için her şehirde farklı yayın frekanslarına sahip olan radyoyu dinlemek isteyenler frekans bilgilerine Diyanet radyonun internet sitesi üzerinden ulaşabilirler. Belli başlı frekans listesi ise; Ankara 94.6 İstanbul 102.6, İzmir 98.8 Bursa 97.9 Çanakkale 106.7 olarak sıralanabilir. İnternet sitesi üzerinden yayınlanan yayın akışı bilgileri ile ilginizi çeken programları kaçırmadan dinleyebilirsiniz.

Güne Kuranı Kerim İle Başlayan Diyanet Radyo

Her gün yayın akışına sabah 05.00 da yayınlanan mukabele programıyla başlayan radyoda sonrasında Kuran’ı Kerim meali ve sabah duası yapılmaktadır.  Kaliteli programlarını konusunda uzman kişilerin hazırladığı Diyanet Radyoda program aralarında hadisler paylaşılmaktadır. Tarih programları ile geçmişin bilinmeyen noktalarına ışık tutan radyoda bayan sahabelerinhayatları da “ Bir Kadın Bin Hayat” programında ele alınmaktadır. Aralarda ilahilerle program bağlantılarının sağlandığı radyoda “ Ne Demek “ ismiyle hazırlanan programda günlük hayatta oldukça sık kullanılan ancak esas anlamını bilmediğimiz, kulak aşinalığı yokuyla cümlelerimizde yer verdiğimiz kelimelerin anlamları açıklanarak önemli bir kültürel hizmet yerine getirilmektedir. Diyanet Radyo Tüm Türkiye’den karasal yayınla ve Türksat uydusu üzerinden dinlenebilir.

kaynak: https://www.radyodinletv.com/radyo-diyanet/

Radyo Diyanet Dinle YAPILAN YORUMLAR