Hızlı Arama Robotu
Hızlı Arama Robotu
OpenOffice simge

Windows Ofis Yazılım OpenOffice indir

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Puanlanmadı)
Loading...

OpenOffice, yazılımı LGPL lisansı ile dağıtılan ve dünyanın en gelişmiş yazılım firmalarından biri olan Micro Systems’ten destek alan bir ofis yazılım programıdır. Yazılım, özgür apache lisansı ile lisanslanmış olup, ticari kuruluşlar, devlet kuruluşları, eğitim kurumları, belediyeler ve benzeri tarafından kullanılabilmektedir. OpenOffice’in ayrıca Türkçe ara yüz ve destek seçenekleri de mevcuttur.

OpenOffice Nedir?

Lisans gerektirmeyen bir ofis uygulaması olarak dikkatleri üzerinde çekmeyi başaran OpenOffice; aynı zamanda birçok platformda kullanıma uygundur. OpenOffice Windows kullanıcılarının yanı sıra, Linux ve MAC OS X işletim sistemlerini tercih eden kullanıcılar için de elverişlidir. OpenOffice, ofis ihtiyaçlarınızı karşılamak üzere özelleşmiş programlardan oluşan bir yazılım sistemidir. Başarılı bir ofis yazılım programı olan OpenOffice’in bileşenleri; Writer (kelime işlemci), Calc (hesap tablosu), Impress (sunu), Base ( veritabanı), Math ( formül düzenleyici), Draw ( grafik) şeklindedir.

OpenOffice Nasıl Kurulur?

OpenOffice diğer ofis yazılımlarının sahip olduğu tüm özellikler ve daha fazlasını bulabileceğiniz bir yazılımdır. Üstelik OpenOffice Windows kullanıcılarına hizmet etmekle sınırlı kalmayıp, tüm işletim sistemlerine ulaşabilmeyi başarmıştır. Bu sayede farklı yazılımlar arası uyumluluk sorununu ortadan kaldırmada ciddi bir çözüm sağladığı söylenebilmektedir. Üstelik OpenOffice mac, windows ve android yazılımı özgür lisansı ile kullanıcıları tarafından lisans gerektirmeksizin ve hiçbir ücret ödemeksizin, bilgisayarlarına kurdukları an çalışmaya başlamalarında bir sakınca olmayacak şekilde geliştirilmiş son derece başarılı ve kullanışlı bir yazılımdır.

Windows Ofis Yazılım OpenOffice indir BENZER İÇERİKLER
Windows Ofis Yazılım OpenOffice indir YAPILAN YORUMLAR