Hızlı Arama Robotu
Hızlı Arama Robotu
Speech google text

Google Text-to-Speech

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Puanlanmadı)
Loading...

Google’ın metin okuma programı olan ve günümüzde pek çok kişi tarafından sıklıkla kullanılan Text-to-Speech son zamanların en işlevli yazılımlarına örnek olarak gösterilebilmektedir. Google Text-to-Speech programı sayesinde ekran üzerinde yer alan her türlü metnin sesli şekilde okunabilme imkânı bulunmaktadır. Metin okuma programı olarak rakiplerinin arasında ön plana çıkmayı başaran Text-to-Speech programı ile özellikle görme konusunda sıkıntı yaşayanların bu problemleri giderilebilmektedir.

Google Text-to-Speech Programının Avantajları Nelerdir?

Google Text-to-Speech programı ile Google Play Kitaplar üzerinde yer alan kitapları yüksek sesle okuma özelliği sayesinde rahatlıkla okuyabilmek mümkün olmaktadır. Google Text-to-Speech Android işletim sistemi üzerinden indirilebilmekte olup, Google Çeviri programına yazılan her türlü kelimenin de sesli bir şekilde telaffuz edilebilmesine olanak vermektedir. Google Text-to-Speech Android uygulaması Google Play Store üzerinde yer alan farklı pek çok uygulama tarafından da kullanılabilmektedir.

Google Text-to-Speech Programı Nasıl Kullanılabilmektedir?

Text-to-Speech programını kullanabilmek için Android cihazların içerisinde yer alan Ayarlar menüsünden Dil ve Giriş kategorisini seçmek ve buradan da Metin Okuma Çıkışı’nı aktifleştirmek gerekmektedir. Daha sonra tercih edilecek motorun Google Metin Okuma Motoru olması önemlidir.

Google Text-to-Speech Programı Hangi Dilleri Desteklemektedir?

Text-to-Speech programı Almanca, Danca, Bengalce, Felemenkçe, Endonezce ve Fince gibi dilleri desteklemektedir. Ayrıca Fransızca, İngilizce, İspanyolca, Japonca ve İtalyanca dillerinin yanı sıra İsveççe, Macarca, Lehçe, Mandarin, Rusça, Türkçe, Portekizce ve Norveççe dilleri konusunda da destek vermektedir.

Google Text-to-Speech YAPILAN YORUMLAR